ДИК: Гордана Силјановска Давкова има 197.000 гласови на 59% обработени податоци

 

На 59,59% обработени податоци кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова освоила 197.741 гласа, објави ВМРО-ДПМНЕ.

Според податоците, втор е кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски кој има освоено 97.592 гласа. Трет е Бујар Османи со освоени 81.748 гласа. Потоа следуваат Арбен Таравари со 59.591, Максим Димитриевски со 42.296, Билјана Ванковска 23.472 и Стевчо Јакимовски со 4.997 гласа.

24.04.2024 - 21:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега