Диета за пред одмор: За само 3 дена ќе изгубите дури 5 килограми

Оваа хит диета од само 2 намирници е омилена за време на летните денови.

За само 3 дена ќе изгубите 5 килограми.

Прв ден:

Појадок: варен компир без сол и шолја јогурт

Ручек: два варени компири без сол и шолја јогурт

Вечера: две шолји јогурт

Втор ден:

Појадок – 1 шолја јогурт

Ручек- два варени компири несолени и шолја јогурт

Вечера – компир варен без сол и шолја јогурт

Трет ден:

Варен компир без сол за појадок

Варен компир без сол и шолја јогурт за ручек

Шолја јогурт за вечера

Оваа лесна хит диета има многу витамини и минерали, како и влакна и ја забрзуваат работата на стомакот, ги исфрлаат токсините.

27.06.2022 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега