Девојка од кома ја разбудил гласот на легендарниот фудбалер (ВИДЕО)

 

Легендата на Рома, Франческо Тоти, ја посетил Илени Матил, 19-годишната фудбалерка на Лацио, која што по 9-месечна кома кога го слушнала гласот на „принцот на Рома“, се разбудила.

Лени е голем навивач на Рома, и покрај тоа што настапува за ривалскиот Лацио. Таа минатата година доживеала тешка сообраќајна несреќа во која што загинал еден нејзин пријател.

Од декември 2019-та година била во кома, но неодамна била снимена видео-порака во која што Тоти ѝ порачал „не откажувај се, ќе успееш, сите сме покрај тебе“.

Слушајќи ја таа порака, Илени се разбудила, а како и вообичаено, Тоти потоа ја посетил во болницата.

„Се насмеа, ме прегрна и почна да плаче. Бев многу возбуден што ќе ја запознам, а кога ќе излезе од болница повторно ќе се видиме“ – изјавил Тоти за новинарите.

„Морам да се заблагодарам на пријателите на мојата ќерка кои што дојдоа до идеја да контактирам со Тоти и го замолиле да сними порака. Франческо тоа веднаш го прифатил. Се гледа дека е личност со големо срце“ – истакнал таткото на Илени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.09.2020 - 22:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега