Детали од невремето во Германија: Повредени се најмалку 50 лица (ВИДЕО)

Најмалку 40 лица, од кои 10 се потешко повредени во торнадото кое погоди неколку места на северот на Германија.

Најмногу повредени има во Падерборн, а во тој регион поради невремето беше запрен и железничкиот сообраќај.

Надлежните ги повикаа граѓаните да останат во своите домови до смирување на времето.

20.05.2022 - 22:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега