Детали од инцидентот на Цетиње: 34-годишен маж пукал по семејството, имало над 10 загинати

Денеска се случи голем инцидент на Цетиње, кога В.Б. (34) си го застрелал цело семејство, а потоа излегол на улица и пукал по други луѓе, објавија српските медиуми.

Според непотврдени информации, српски „Курир“ објави дека има настрадано над 10 луѓе, меѓу кои има и деца.

Полицијата го застрелала напаѓачот, кој наводно ја спречил итната помош да реагира и да им помогне на настраданите, по што полицајците немале избор освен да го застрелаат.

12.08.2022 - 18:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега