Деспотовски: СДСМ ќе излезе посилен после овој процес

Директорот на ТИРЗ и можен кандидат за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека СДСМ ќе излезе посилен после процесот на внатрепартиски избори.

„Во партијата има храбри луѓе, и луѓе кои не се плашат од предизвици. Има луѓе кои се подготвени да го носат бремето на одговорноста во вакво сериозно време“, посочи Деспотовски.

02.12.2021 - 23:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега