„Дента кога те испраќав малку те гушнав“- Синот на загинатиот возач со емотиовна порака се прости од неговиот татко

Во трагичната автобуска сообраќајна несреќа која што се случи вчера утрото во Хрватска животот го загубија 10 лица од Косово, меѓу кои и еден од возачите на автобусот Насер Сулметај.

Синот на загинатиот возач со емотивна објава се прости од својот татко:

-Ах бре татко, болката е голема, тој ден кога те испраќав на автобусот малку те прегрнав, почивај во мир, напиша во својата објава на Фејсбук синот на загинатиот возач.

Возачот на автобусот кој што ја предизвика несреќата во која загинаа 10 лица од Косово, а повредени беа 40 други е уапсен.

Според официјалните информации на надлежните во трагичната несреќа животот го загубија 10 лица, 15 се тешко повредени, а уште на 44 лица им била пружена медицинска помош.

26.07.2021 - 11:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега