Денеска протести на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, Охрид и Прилеп

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 18 часот ќе одржи протести со возила во Скопје, Охрид и Прилеп против, како што информираат, мафијата на Заев и поскапување на струјата.

Од ВМРО-ДПМНЕ повикуваат на почитување на мерките за заштита од КОВИД-19, притоа секој со себе да носи лична заштитна опрема.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2020 - 08:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега