Денеска нова цена на горивата во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сите оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата бензините се намалија за 1 односно 1,5 денари, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за 0,50 денари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2020 - 08:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега