Демонстрант упадна на бугарска телевизија: Ние сме Македонци, не северномакедонци (ВИДЕО)

Демонстрант упадна при вклучување во живо на Бугарската национална телевизија откако слушна дека новинарот користи „северномакедонци“.

07.07.2022 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега