Делови од Скопје денеска ќе останат без струја


Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, соопштува дека поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат:

· од 08:30 – 13:00 часот, корисниците од ул.Самоилова. (Општина Центар)

· од 11:00 – 13:00 часот, корисниците од дел од Булевар Кочо Рацин околу училиштето Раде Јовчевски Корчагин. (Општина Центар)

· од 09:00 – 11:00 часот, корисниците од ул. Св. Кирил и Методиј, кулите спроти ТС Рамстор (Општина Центар)

од 09:00 – 13:00 часот, корисниците од дел од ул.Гаврил Константиновиќ. (Општина Аеродром)

22.05.2024 - 09:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега