Делови од две скопски општини денеска ќе останат без струја


„ЕВН Македонија“ АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Карпош и Шуто Оризари.

Во периодот од 9 до 11 часот корисниците од улицата Орце Николов бр. 155 и бр. 156 во општина Карпош ќе немаат струја.

Во периодот од 11.30 до 13 часот дел од корисниците од улиците Бутелски венец и Пелагонија, како и корисниците од улица Индира Ганди, лоцирани кај објектите на џамијата и затворот во општина Шуто Оризари, ќе бидат без електрична енергија.

09.04.2024 - 09:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега