Дел од Општина Карпош без струја

Без електрична енергија денеска од 9:00 до 13:30 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани околу пералната „Smartwash“ на крстосницата меѓу булевар „Илинден“ и булевар „8 Септември“.

Нема да работат и семафорите на дадената локација и коисниците лоцирани до Факултетот за драмски уметности (ФДУ).

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради изведување технички интервенции во електродистрибутивната мрежа.

24.02.2024 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега