Дел од општина Центар утре без вода

 Без вода утре од 9 часот ќе останат дел од корисниците од општина Центар, лоцирани на улиците „Рајко Жинзифов“ и „Киро Крстевски – Платник“.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ –  Скопје, прекинот е поради дефект на огрлица на крстосницата на улицата „Рајко Жинзифов“ со „Киро Крстевски – Платник“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со санација на дефектот. 

24.11.2022 - 11:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега