Дејвид Џејсон ja запозна ќерката за која не знаел дека постои 52 години

Легендата на „Сплетки“ откри дека има ќерка и внук за кои не знаел дека постојат и во интервју за „Мирор“ тој ја опишува својата радост за новооткриените членови на семејството.

Во ексклузивната вест весникот пренесува дека сер Дејвид Џејсон (83), најпознат по улогата на Дел Бој од култната хумористична серија The Only Fools And Horses („Сплетки“), дознал дека е татко на Аби Харис (52), која има 10-годишен син, Чарли, па така во исто време станал и дедо.

Во интервју за весникот британскиот актер вели: „Малку е да кажам дека бев изненаден“.

„Кога, конечно, ги запознав ќерката и внукот, се обидувам да го надоместам изгубеното време. Мило ми е и се среќаваме секогаш кога можеме“, додаде тој.

Аби е родена во 1970 година откога мајка ѝ Џенифер Хил имала кратка врска со Џејсон. Аби почнала да си претпоставува дека е ќерка на Дејвид кога дознала за нивната врска и кога забележала дека таа и актерот имаат слична форма на носот.

Актерот е во брак со Гил Хинчклиф, со која ја има 22-годишната ќерка Софи Меј. Не им пречи што има дете од претходната врска.

„Мојата сопруга и ќерка ми дадоа голема поддршка и разбирање и ја прифатија Аби и, ѝ посакаа добредојде во семејството“, изјави актерот. Аби ги поминала празниците во нивниот дом во Елесборо.

„Дејвид е многу оптимист. Се чини дека е невозможно да се надополни изгубеното време, но тие мора да дадат сè од себе. Се среќаваат секогаш кога можат. Сакаат да се зближат уште повеќе“, рекол извор близок до актерот.

29.03.2023 - 22:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега