Дарко Лазиќ и Дадо Полумента станаа соседи, купија станови во луксузен комплекс

Фолкерот Дадо Полумента и неговиот помлад колега Дарко Лазиќ ќе бидат соседи во луксузен комплекс во Нови Сад.

Станува збор за новосадската населба Поповица, која се наоѓа на само четири километри од центарот на градот.

Тие вчера го посетија градилиштето за да проверат до каде се работите, а заедничките видеа завршија на нивните Инстаграм профили.

– Тоа е точно. Зедовме имоти во истиот комплекс. Ќе бидеме соседи – потврди Дадо за локалните медиуми.

Овој затворен комплекс се простира на неверојатни 9.000 метри квадратни, кои се резервирани за станбени згради и кафеани, од кои дури 2.000 м2 се наменети за зелени површини. Апартманите се движат од 45 квадрати до 175м2. Комплексот опфаќа подземни гаражи, вратар на влезот во населбата, патеки за пешачење и вежбање, како и 4 базени во населбата и 4 детски игралишта.

Сите жители на населбата ќе уживаат во прекрасните погледи од нивните станови, како и во свежиот воздух од падините на Фрушка Гора.

23.04.2024 - 11:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега