Данела Арсовска со водство во трката за градоначалник со Петре Шилегов

Согласно информации од партијата на ВМРО-ДПМНЕ,независниот кандидат за градоначалник на Град Скопје, а поддржана од ВМРО-ДПМНЕ има благо водство во трката за градоначалник со Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ.

Имено, согласно информацииите изработени до сега, Данела има 7.000 гласови, а Петре Шилегов 6.500 гласови. 

17.10.2021 - 21:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега