Дали сте на неа - УЈП ја објави листата на должници

Управата за јавни приходи ја објави Листата на должници бр. 09/2020 за долгови доспеани до 31.5.2020 и неплатени до 31.8.2020 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои вкупниот износ на долгот е повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност; и повисок од 300.000 денари за правните лица.

Листата може да се преземе на следниот ЛИНК.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.09.2020 - 11:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега