Дали Ал Наср на Роналдо ќе заигра во Лигата на Шампиони?

Медиумите од Саудиска Арабија објавија дека Ал Наср на Кристијано Роналдо ќе добие специјална покана да игра во Лигата на шампиони (ЛШ), иако претседателот на УЕФА, Александар Чеферин кажа дека такво нешто нема да се случи во европскиот фудбал.

Претседателот на УЕФА изјави дека влез на екипа од друг континент во Лигата на шампиони (ЛШ) е практично невозоможен и дека тоа никако нема да се случи. 

Ако евентуално такво нешто се случи, тоа ќе биде погазување на сопствениот збор од страна на УЕФА и уште еден доказ дека таквата идеја би била остварена главно поради финансиски причини.

15.11.2023 - 13:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега