Да помогнеме: На велешанецот Александар му се потребни средства за лекување на карцином на лимфни жлезди

На младиот велешанец Александар Планојевиќ му е дијагностициран карцином на лимфни жлезди. За понатамошно негово лекување потребни се финансиски средства кои неговото семејство не е во можност да ги обезбеди. Се замолуваат сите граѓани кои се во можност да донираат на:
Жиро сметка
200003300834041
Цвета Планојевиќ
Стопанска Банка
 
„Драги пријатели, да ја покажеме нашата хуманост и да донираме скромно кој колку може, на наш сограѓанин - младо момче Александар Планојевиќ, на кого му е дијагностициран карцином на лимфни жлезди. Александар живее со сестра и самохрана мајка Cveta Andreeva Planojevic . Средствата се потребни за понатамошно лекување.
Да покажеме човечност во моменти кога сме потребни.
Жиро сметка
200003300834041
Цвета Планојевиќ
Стопанска Банка“, се вели во повикот објавен на социјалните мрежи. 

11.09.2023 - 21:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега