Да донираме за Кате: Ја води најтешката битка, потребна е наша помош

Катеринка Стефановски од Берово е магистер по фармација. Во моментов се соочува со голем здравствен проблем за кој има потреба од наша помош.

Таа веќе се лекуваше и оперираше од тумор во Турција, но болеста е немилосрдна и ја однесе уште пред една битка.

Нејзини блиски објавија апел на социјалните мрежи и замолуваат секој кој може да донира.

-За жал, нашата Кате по втор пат се соочува со голема битка и тежок животен предизвик. За понатамошно лекување за нејзината болест во Турција, ни се потребни финансиски сретства. Да дадеме поддршка и да покажеме дека не е сама, стои во апелот.

Можете да донирате и на ОВОЈ линк преку gofundme.com

08.04.2024 - 18:57

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега