Д-р Лазаров: Од 1600 матични лекари, само 100 можат да се вклучат на on-line дискусијата за Ивермектин, бидејќи користат бесплатен програм Zoom

Општиот лекар  Ненад Лазаров во објава на  Фејсбук остро реагираше на организирањето на онлајн дискусијата за употреба на лекот Ивермектин.

-Од 1600 и кусур матични лекари, само 100 можат да се вклучат на on-line дискусијата на Лекарската Комора на Македонија со проф. д-р Дејан Доќиќ за Ивермектин, бидејќи користат бесплатен програм Zoom..., напиша д-р. Лазаров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2021 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега