ЦУК: Вонредна седница на советот на општина Неготино поради пожарот на Серта

Во 21.30 часот ќе се одржи вонредна седница на советот на општина Неготино на која ќе биде активиран и кризниот штаб, соопшти ЦУК.

„После седницата ќе следи детално соопштение за пожарот на Конечка планина (Серта) и планираните активности за негово гаснење“, информираат од ЦУК.

10.07.2024 - 20:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега