Чудотворен мелем: Измешајте три состојки и решето го проблемот со проширени вени

 

Проширените вени се фрустрирачки како од здравствен, така и од естетски аспект. Најчестите причини за појава на проширени вени се недостаток на физичка активност, генетика, ограничено движење или хормонски пореметувања кај луѓето.

Во секој случај, постојат природни, домашни лекови кои помагаат во справувањето со оваа болест како и спречување на развојот на истата. Со овие неколку состојки ќе успеете симптомите да ги сведете на минимум. Овој рецепт за подготовка на домашен препарат за лекување на проширени вени докажано е ефикасен и се применува во народот со години, а се што ви е потребно се алое вера, моркови и јаболков оцет. Како што можете да претпоставите, лекот се подготвува со лесно достапни намирници и на мошне едноставен начин.

Состојки:

1/2 шолја исечкани моркови

1/2 шолја алое вера

Јаболков оцет

Упатства:

Алое верата и морковите ставете ги во блендер. Вклучете го блендерот, и додека цврстите состојки се „блендаат“ додавајте по малку јаболков оцет, додека не добиете хомогена смеса. Смесата на крајот треба да биде густа како крема.

Како се користи:

Нанесете ја кремата околу зафатените подрачја, а потоа кренете ги стапалта на висина на струкот во времетраење од 30 минути. По 30 минути, измијте ја кремата со ладна вода. Доколку сакате кремата да ви помогне во отстранување на симптомите, потребно е ова да го правите 3-4 пати дневно.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.07.2020 - 22:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега