Член на Собранието во Мариупол: Пеколот дојде на Земјата, во Азовстал

Петро Андриушченко, член на Градското собрание во Мариупол, објави видео од руски напад врз фабриката за челик, Азовстал.

Тој тврди дека Русите употребиле фосфорни бомби, а снимката не била потврдена од независни извори.

„Пеколот дојде на Земјата. Во Азовстал“, напиша Андриушченко.

15.05.2022 - 14:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега