Четкар скршен од болка објави фотографија: „Почивај во мир, фала ти за сета твоја љубов“

Македонскиот музичар Владимир Четкар кој е светски познат, на својот Инстаграм профил информираше за смртта на својата баба, за која вели дека го врзуваат сите спомени од детството.

-Бабо почивај во мир.Фала што ме чуваше…Фала за сета твоја љубов и грижа. Најубавите спомени од детството ми се оврзани со тебе и со дедо. Стално ќе живиш во душава моја, пишува Владимир на својот Инсатграм.

Инаку, поради корона пандемијата Четкар поголемиот дел од врмето изминатите месеци го помина во родниот Охрид.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2020 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега