Челзи заработи 15 милиони евра од титулата на Реал Мадрид

Реал Мадрид по 34. пат во историјата го освои шампионатот на Шпанија, а од тоа заработува и Челзи.

Челзи го продаде Еден Азар минатото лето на Реал Мадрид за 100 милиони евра.

Во договорот постои клаузула по која се активира бонус во случај Реал Мадрид да освои титула.

Титулата на Реал на Челзи му донесе боус од дури 15 милиони евра. Ако Реал Мадрид ја освои и Лигата на шампионите, лондонскиот клуб ќе добие уште толку.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.07.2020 - 21:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега