Чаирчани вчера на пик на сообраќајната полиција – 207 казнети возачи

Сообраќајната полиција вчера изврши засилени акциски контроли во Чаир.

- Само на територијата на општина Чаир изречени се вкупно 207 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 23 лица, 24 технички неисправни и нерегистрирани возила, неносење заштитна маска 31... Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од полицијата.

Оттаму апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2020 - 10:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега