Бугарско МВР: Немаме информации дека убиецот на Вања е избеган во Бугарија

 

Бугарското Министерство за внатрешни работи попладнево објави дека „до моментот нема информации дека на бугарска територија“ е човек кој е поврзан со киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје

„Немаме податоци дека за него има меѓународна потерница“, соопшти МВР на Бугарија, јави БТА.

04.12.2023 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега