„Боинг 737-300“ се урна во Австралија

 

„Боинг 737-300“ се урна во Западна Австралија.

Медиумите известуваат дека се работи за авион за гаснење на пожари.

Според извештајот на австралиската ТВ мрежа „Еј-би-си“, двајцата пилоти кои управувале со авионот успеале да се спасат и да се здобијат само со полесни повреди.

Авионот и’ припаѓал на компанијата „Колсон авиејшн“ и бил ангажиран во гаснењето на два големи пожари кои гореле во националниот парк „Фицџералд ривер“.

07.02.2023 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега