БНТ е дел од етерот во Македонија: Македонските револуционери претставени како бугарски (ВИДЕО)

Од денеска за првпат во Македонија се емитува програмата на бугарската национална телевизија, како резултат на постигнатиот договор меѓу двете земји. Како што тогаш известија медиумите, во Бугарија, пак, треба да се реемитува сателитскиот канал на Македонската радио-телевизија.

Сепак интересно е да се слушне она што точно се емитуваше на првиот ден од емитувањето на бугарската БНТ во Македонија, во продолжение погледнете еден дел од од истото, односно македонските ревулоционери беа претставени како бугарски:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.03.2021 - 16:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега