Без вода утре корисници од неколку улици во Карпош

Поради интервенција на ул.„Софиска’ 8, без вода утре ќе бидат корисници од  улиците „Софиска“, „Његошева“, „Копенхагенска“ и „Бриселска“ во општина Карпош.

Според известување од ЈП Водовод и канализација,  прекинот на водоснабдувањето ќе почне во 9 часот ќе трае до отстранување на дефектот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 18:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега