Без вода делови од Шуто Оризари

Поради уличен водоводен дефект од ф 125 мм на ул. „Нов Живот“ бр.9 , населба „Шуто Оризари“, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. „Нов Живот“, „Сељачка Планина“, „Нов Живот“, „Јури Розентал“, „Ѓорѓи Пенко“ и дел од корисниците од ул.„Гвадалахара“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ прекинот во снабдувањето со вода ќе биде од 9:00 часот до завршување на дефектот. 

12.08.2022 - 09:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега