Без вода дел од улиците во Аеродром

 Без вода денеска од 9 часот ќе бидат корисниците од улиците „Гаврил Константиновиќ“, „Митре Влаот“, „Црноризец Храбар“ и делови од „Илија Димовски“ и „Димитар Македонски“ во скопската Општина Аеродром.

Од РЦУК-Скопје, по добиеното известување од ЈП „Водовод и Канализација“ соопштија дека причината за прекинот е изведување на водоводен приклучок ф 80 мм на улицата „Димитар Туриманџоски“, број 7.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со активностите.

07.09.2022 - 09:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега