Без струја денеска делови од општините Аеродром и Гази Баба

„ЕВН Македонија“ АД известува дека денеска, без електрична енергија, ќе останат делови од општините Аеродром и Гази Баба.

– во периодот од 8 до 15 часот, без струја ќе бидат корисниците на улицата Димче Милошевски, улицата Перо Наков („Месер – Вардар“, „Интерпласт“, „Елмонд-електро“ и објекти во нивна близина во општина Гази Баба;

– во периодот од 8 до 15 часот електрична енергија ќе немаат корисниците на улицата Фрањо Клуз бр. 7 во општина Аеродром.

05.12.2023 - 09:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега