Без струја делови од скопски општини

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Чаир, Петровец и Ѓорче Петров.

– во периодот од 08.30 до 15.00 часот, корисниците од улиците Кумбара, Исмаил Кадире, Севастополска, Кримска и 138. (општина Чаир)

– во периодот од 09.00 до 11.00 часот, објектот на КИПЕР лоциран во индустриската зона Ќојлија. (општина Петровец)

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците лоцирани околу железничката станица во Волково. (општина Ѓорче Петров)

06.12.2023 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа