Беше секс бомба со деколте вредно милион долари- Како денес изгледа Саманта Фокс (ВИДЕО)

 

Пејачката Саманта Фокс (54), која на само 16 години се прослави како „гола ѕвезда“ на третата страница на британскиот таблоид „Сан“, откри дека ги осигурала своите гради за 1,1 милиони евра во осумдесеттите години.

„По совет на агентот, ги осигурав градите, секоја дојка за 550.000 евра. Тој ми рече -„ ако Бети Грејбл може да ги осигура своите нозе, можеш и ти градите “.

Кога престана да позира топлес во 1986 година, Саманта ја започна својата музичка кариера.

Пред неколку години призна дека не ја интересираат мажи и дека е лезбејка. Таа 12 години беше во врска со Мајра Стратон, која почина од рак во 2015 година. Сега е свршена за Линда Олсон, самохрана мајка на две деца, а еве како изгледа денес.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Samantha Fox (@samanthafoxofficial)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 14:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега