Белата месечина од денеска до јуни им носи среќа на три знаци - нивниот успех е загарантиран

Белата Месечина, која е во Овен од април оваа година, се сели во Бик и таму ќе остане седум месеци.

Ова го означува почетокот на ерата на просперитет и светлина, бидејќи го означува и крајот на владеењето на Црната Месечина. Со доаѓањето на Белата Месечина, како што кажува нејзиното име, влегуваме во владеењето на светлината, просперитетот и успехот.

Проблемите поврзани со претходната сезона полека ќе исчезнат, а фокусот ќе биде ставен на финансиите кои од средината на овој месец ќе почнат да се менуваат на подобро. Имено, оваа виртуелна точка (Белата месечина) е поврзана со односот меѓу Месечината и Земјата и претставува област на најразвиена комуникација меѓу нив, додека Земјата прима и најмногу светлина од Месечината.

Затоа, не е чудно што астрологијата нè упатува на промените и патеките пред нас и не води кон она што ни треба. Знакот Бик ни овозможува да станеме свесни за сопственото упориште. Тоа не насочува кон вистинскиот избор, кој ќе биде основа за нашето понатамошно дејствување и движење. Речиси можете да го почувствувате тоа лидерство, тоа ни дава чувство на стабилност и заштита.

Сепак, не треба да се ограничувате само на тоа или само да му се препуштате. Мора да почнеме да ги создаваме и отвораме патиштата кои сега ни се појасни.

Периодот на Белата Месечина ќе има најголемо влијание на 3-те знаци на хороскопот од 15 ноември 2023 година.

ОВЕН

Белата месечина помага во животните борби. Ова му дава на активниот Овен многу можности да ја преземе контролата и да преземе акција. Луѓето ќе бараат насоки и мислење од овој знак, а тоа силно ќе се одрази во деловната сфера на животот. Понекогаш ќе чувствувате притисок и знак дека треба да се борите за нешто, но ќе бидете целосно сигурни во своите способности и цврсто ќе верувате во реализација на она што сте го замислиле. До 16 јуни 2024 година, паричните добивки сè уште нема да изгледаат остварливи, но упорните Овни, по тој период очекувајте фантастични случувања и новости.

БЛИЗНАЦИ

Од 15 ноември, Белата Месечина влегува во вашиот сектор на потсвеста. Тоа ви дава можност да се поврзете со вашето духовно јас и да погледнете во себе. Ќе ги отвори каналите за потребниот дијалог со самиот себе. Време е да се соочите со сопствената парализа и стравови кои не се реални. Тие се само во вашиот ум и ве спречуваат да напредувате. Овој период ви дава можност да ги ослободите и да ги прифатите како што самите си ги наметнувате. Во исто време, ќе забележите како конечно од вас излегуваат потиснатите емоции, кои ве задушувале на психофизички план. Предадете им се, па отфрлете ги од себе. Можеби дури и одите на патување кое ќе ви помогне да ги дефинирате промените што апсолутно треба да ги направите во вашиот живот.

ДЕВИЦА

Во вашиот случај, во овој период Белата Месечина влегува во секторот на патување и образование. Можеби сонувате за патување за кое верувате дека е невозможно, но не очајувајте. Во вашиот живот ќе има знак на личност или едноставно можност што ќе ве следи до она што очајно ви треба и кон што се стремат вашите желби. Ова генерално ќе ја отвори вашата свест и ќе го прошири вашиот поглед на сопствената околина, од која повеќе нема да бидете толку ограничени. До 14 јуни ќе исполните некои многу важни финансиски аспирации и ќе имате можност да остварите профитабилни инвестиции.

15.11.2023 - 22:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега