Бебе старо 2 дена е најмлад пациент заразен со коронавирус во Македонија

Новороденче старо само два дена е најмладиот пациент заразен со коронавирус во Македонија.

Директорката на Клиниката за детски болести во Скопје, д-р Аспазија Софијанова во изјава за ТВ 21 вели дека ни најмалите не се поштедени од овој вирус, но сепак поминуваат најдобро.

„Најмалото ни е новороденче старо неколку дена и тие не се поштедени, меѓутоа поминуваат најдобро“, истакна Аспазија Софијанова.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.04.2021 - 21:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега