Батинци и Љубош без вода

 

Населбите Батинци и Љубош денеска ќе немаат вода поради дефект на водоводната мрежа.

ЈП Водовод и канализација информира дека прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 9 часот до поправка на дефектот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.07.2020 - 09:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега