Барбадос ја прогласи Ријана за национална хероина

Светската музичка суперѕвезда Ријана вчера била прогласена за национална хероина во нејзиниот роден град Бриџтаун како дел од прославата на прогласувањето на Република Барбадос.

Пред толпата народ, премиерката Миа Мотли и ја честита на 33-годишната Ријана титулата национална хероина на Барбадос.

„Да продолжиш да блескаш како дијамант и да бидеш гордост на својот народ со твоите дела и постапки“, рече Матли Ријани, осврнувајќи се на нејзиниот хит сингл Diamonds од 2012 година.

 

30.11.2021 - 23:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега