Бајден повторно се „исклучи“: Господине претседателе? (ВИДЕО)

 

Откако претседателот на САД на конференција за глад пред сите ја побара Џеки Валорски, конгресменката од Индијана – која загина во сообраќајна несреќа во август, Џо Бајден повторно изгледаше збунето и изгубено.

Имено, како што изгледа на видеото кое кружи на социјалните мрежи, Бајден бил во канцеларијата на Федералната агенција за управување со вонредни состојби (ФЕМА) каде зборувал за ураганот кој ечеше низ Флорида и продолжи кон копното, но беше јасно дека нешто не е во ред.

Откако претседателот го заврши својот говор, тој нагло се сврте кон десно и тргна кон толпата, целосно несвесен за повикот на функционерот на ФЕМА „Господине претседателе?!“

01.10.2022 - 18:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега