Баба паднала од тротинет - заврши во болница

На 12.05.2022 во 20,30 часот било пријавено дека на велосипедската патека покрај кејот на река Вардар С.Д.(62) од Скопје додека управувала електричен велосипед паднала на велосипедската патека.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Д. констатирани во ПЗУ “Систина“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

13.05.2022 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега