Автомобил и мотоцикл се судрија во Скопје

 

Вчера на улицата Индира Ганди во Скопје се случи сообраќајна несреќа помеѓу „фолксваген голф“ управуван од Б.А.(35) од Скопје и мотоцикл управуван од А.А.(38) од Скопје.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Додека, со телесни повреди, констатирани, исто така, во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, се здобил С.М.(33) од Куманово, сопатник на мотоциклот“, објави МВР.

Извршен е увид.

03.12.2023 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега