Арсовски: СДСМ крие 700.000 евра потрошени во кампањата

 

СДСМ крие 700.000 евра потрошени во кампањата, обвинува ВМРО-ДПМНЕ преку партискиот портпарол Димче Арсовски на денешната прес конфенреција.

Од партијата веат дека извештаите кои сите ученици во изборите се должи да ги достават до институциите не се целосни. „Во извештајот кој СДСМ го достави до Државниот завод за ревизија лесно може да се забележи дека стојат празни полиња. СДСМ треба да одговори колку пари имаат потрошено за рекламите на социјалните мрежи и за големиот број на закупени билборди. Некои експерти веќе објаснија дека СДСМ трошеле по 27.000 евра дневно за реклами на социјалните мрежи или над половина милион евра за целата кампања“ – изјави Арсовски.

Тој праша од каде им се овие пари на СДСМ и дали можеби тие доаѓаат од рекетирање на бизнисмени или други незаконски дејства.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2020 - 12:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега