Арсовска ќе ги соопшти имињата на новите директори на јавните претпријатија

Градоначалничката на град Скопје истакна дека се избрани новите директори на јавните претпријатија, односно дека постапката е завршена и во текот на денот ќе бидат објавени нивните имиња.

Од нејзина страна, беа разрешени директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Златко Перински, поради влијание врз тендерот за изградба на пречистителна станица, а потоа дадоа оставки директорите на „Градски паркинг“ , „Дрисла“, „Улици и патишта“ и на „Лајка“.

28.09.2022 - 13:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега