Апокалиптични сцени од невремето во Србија (ВИДЕО)

Невреме ја зафати Србија, па така на северот на државата беа забележани апокалиптични сцени какви што ретко се гледаат.

На некои места има и паднати дрва, а исто така се оштетени и патнички возила, додека во Нови Сад се забележани страшни сцени поради грмотевиците.

Од петок до крајот на неделата се очекуваат повремени дождови и грмотевици, кои локално може да бидат проследени со град и силен ветар.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

19.08.2022 - 22:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега