Апел за помош на ова мало ангелче- Донирајте за Јаков

Во изминатите неколку дена на социјалните мрежи на големо се споделува уште еден апел за помош 

„Нашиот Јаков на само свои 2 годинки мораше да помине низ 2 тешки операции за два пати да му биде отстранет тумор, при што мораше да го изгуби и едниот бубрег.

Заради специфичната моментална здраствена состојба, малиот Јаков мора ИТНО да замине во странство за да го продолжи своето лекување.

Поради тоа се потребни повеќе финансиски средства кои без ВАША ПОМОШ не е можно да се соберат. ГОЛЕМИ СРЦА! АЈДЕ ДА ЈА ПОКАЖЕМЕ НАШАТА ХУМАНОСТ И ДА ОВОЗМОЖИМЕ ЈАКОВ ДА ГО ЗАВРШИ ЛЕКУВАЊЕТО УСПЕШНО ЗА ДА МОЖЕ ПОВТОРНО ДА УЖИВА ВО СВОЕТО ДЕТСТВО! ВЕ МОЛИМЕ ДОНИРАЈТЕ НА СЛЕДНАВА ЖИРО СМЕТКА:

Стопанска Банка – 20000 148 174 0176 – Елена Јанакиев

IBAN – MK0720000 387 639 2077

SWIFT Cod – STOBMK2X

 

143113 TELEKOM“ стои во објавата.

20.07.2021 - 15:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега