Апасиев за Талат: Ќе ги викнеш од Антикорупциска на коктелче во Собрание и оп, ќе ти го затворат предметот за син ти

Веста дека синот на Талат Џафери, положил правосуден испит пред да дипломира, e топ тема во земјава, а со свој коментар и критика се јави и пратеникот Димитар Апасиев, кој е и лидер на Левица. Тој „удри“ по Антикорупциска, кои велат дека не можат да отворат предемет.

„Ќе ги викнеш од Антикорупциска на коктелче у Собрание и оп, ќе ти го затворат предметот за син ти

Ах, тие прекрасни „европски вредности“, коментира Апасиев.

25.11.2022 - 12:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега