Апасиев реизбран за претседател на Левица

 

Президиумот на Левица, едногласно го реизбра, Димитар Апасиев, за старо-нов претседател на партијата.

Јована Мојсоска е назначена за Генерален секретар на Левица.

Вториот Пленум на партијата се одржа во текот на вчерашниот ден, а делегатите на Пленумот ги усвоија Статутарните одлуки. На оваа сесија на Централниот комитет беше реизбран досегашниот состав на Президиумот.

03.12.2023 - 11:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега